Izvor: RTS, 31.Avg.2020, 18:53

Ćaćić za RTS o atmosferi i organizaciji na Ju-Es openu

Srpski teniser Nikola Ćaćić predstavljaće Srbiju na Ju-Es openu u dubl konkurenciji. Ćaćić je za RTS otkrio kakvi su utisci i atmosfera u Njujorku.
"Atmosfera je vrlo dobra, preduzete su mere da se turnir održi i svi ih se pridržavaju", izjavio je Nikola.

Srpski teniser prethodno je učestvovao je i na Sinsinati mastersu.
"Upali smo Dušan i ja kao alternative Novaku i iskoristili smo šansu. Odigrali smo dobar meč u prvom kolu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali potom smo izgubili od para koji je prošao do finala. Generalno sam zadovoljan učešćem", dodaje Ćaćić.
Srpski teniser će na Ju-Es openu morati da promeni partnera.
"Tu sam više od 10 dana, uslovi su isti kao i za Sinsinati. Ne igram sa Dušanom ovoga puta, tako da sam se dogovorio sa momkom iz Indije, imamo težak žreb, osmi smo nosioci."
Zbog koronavirusa, Ju-Es open igra se u svojevrsnim uslovima.
"Ne možemo da izlazimo iz hotela, skoro svi igrači su u jednom hotelu. Kada idemo na terene, ne smemo ići van kompleksa. Najveći problem je putovanje, jer zna da bude i po sat i po u jednom pravcu autobusom", rekao je Nikola.
Situaciju u Njujorku lakšom mu čine ostali srpski teniseri.
"Tu smo Filip Krajinović, Dušan Lajović, Miomir Kecmanović i Laslo Đere, treniramo zajedno. Novak nije ovde, ali ga viđamo i koliko-toliko, svi se družimo. Naravno, poštujemo mere distance", zaključio je Ćaćić.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.