Ćabi Alonso preporodio Leverkuzen, prvi trijumf Mašovićevog Bohuma

Izvor: B92, 08.Okt.2022, 17:29

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Šalke rezultatom 4:0, meču devetog kola Bundeslige.

Na klupi "farmaceuta" debitovao je Španac Ćabi Alonso, a napredak je i te kako mogao da se vidi ovog subotnjeg popodneva.

Leverkuzen je pre ovog susreta bio u opasnoj zoni, ali je sa ova tri boda pobegao i sada je 14. sa osam bodova.

Sa druge strane, Šalke je sa šest bodova „upao“ na njihovo mesto i zabeležio treći uzastopni poraz.

Dvostruki >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strelac za domaće bio je Frimpong, u 41. i 52. minutu, Dijabi je dao vodeći u 38, a Paulinjo je u 90. postavio konačan rezultat.

Ubedljiv je bio i Bohum, za koji je čitav meč odigrao naš Erhan Mašović. Taj tim je pobedio Ajntraht sa 3:0.

Golova nije bilo do 71. minuta, kada je mrežu Trapa pogodio Hofman. Prednost domaćih duplirao je Ndika autogolom u 88, da bi u prvom minutu nadoknade Forster stavio tačku na susret.

Bohum je ostao poslednji sa četiri boda, ali sigurno da ih prvi trijumf u sezoni raduje.

Fudbaleri Lajpciga jedva su izbegli poraz na gostovanju kod Majnca – 1:1.

Domaći su vodili od 45. minuta i gola Ingvartsena, da bi Nkuku u 80. minutu doneo izjednačenje bikovima.

Istim rezultatom (1:1) bodove su podelili Augzburg i Volfsburg, kome je prednost na ovom meču doneo Gerhard u 27. minutu.

Bod Augzburgu, koji za poraz ne zna već pet mečeva, doneo je Gumni u 55. minutu.