Izvor: MozzartSport.com, 30.Maj.2020, 15:20

CVAJTA: Arminija konačno pobedila, vri u borbi za opstanak

Sandhauzen siguran protiv Hanovera

Konačno je svanulo i Arminiji iz Bilefelda. Lider Cvajte slavio je prvi put, posle prekida izazvanog korana virusom, i napravio značajan korak ka konačnom cilju. Plasmanu u Bundesligu. Pošteno su se namučili gosti da bi skršili otpor Holštajn Kil, ali pogotkom u sudijskoj nadoknadi stigli do celog plena – 2:1

Činilo se da Arminiji neće da pomogne ni rano vođstvo. Igrao se 23. minut kada je Klos u šesnestercu Kila >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << prihvatio jednu dugu loptu, i kao na tacni poslužio Džonatana Klausa. Sve je išlo na vodenicu gostiju. Međutim, žilavi domaćin, bez imperativa dobrog rezultata igrao je rasterećeno. I početkom nastavka stigao do izjednačenja. Rese je uputio jednu lenju loptu u šesnaesterac gostiju, a tamo je najviši u skoku bio Muhling i doneo izjednačenje.

Arminija je sve karte bacila u napad. Bombarodovan je gol gostiju iz svih oružja. Imali su gosti 20 puteva ka golu rivala. Presudio je ovaj poslednji. Strelac u drugom minutu nadokande bio je Šiplok.

Kuvaće u borbi za opstanak u Cvajti.Pokušavaju Karlsrue i Nirnberg da izbegnu 16. poziciju i potencijalni baraž susret sa članom regionalne lige. Međutim, danas dva bivša Bundesligaša nisu ispunila planove.

Nirnberg je igrao bez golova protiv Bohuma, dok je Karlsrue kao domaćin remizirao sa Sankt Paulijem (1:1).

Tim iz Hamburga je poveo pogotkom nove akvizicije splitskog Hajduka Dimitrisa Diamantakosa. Karlsure je brzo uzvratio.

Siguran trijumf ostvario je Sandhauzen protiv Hanovera (3:1).