ČEKA NAS REPRIZA PROŠLOGODIŠNJEG FINALA: Medvedev iskoristio povredu Amerikanca i okrenuo rezultat

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Mar.2024, 10:00

Da nije bilo peha u taj-brejku durgog seta neizvesno je ko bi išao na megdan Alkarazu.
Na Mastersu u Indijan Velsu čeka nas repriza prošlogodišnjeg finala. Prvo je Karlos Alkaraz poebdio Janika Sinera, a zatim je mesto u meču za titulu obezbedio i Rus Danil Medvedev. On je pobedio domaćeg teniersa Tomija Pola sa 1:6, 7:6, 6:2 posle nepuna dva i po sata igre. Tako će Rus priliku da se revanšira Špancu za poraz na istom mestu prošle godine i da dođe do prve titule još od Mastersa u Rimu.
Danil je katastrofalno odigrao prvi set, izgubio čak tri servis gema, pa je ostao bez seta sa 6:1 posle samo 30 minuta igre.
Medvedev je u drugom setu vezao je dva brejka i poveo sa 4:1. Međutim, umesto da...