Burkina Faso sa igračem manje do polufinala

Izvor: B92, 30.Jan.2022, 00:50

Fudbaleri Burkine Faso drugi su učesnici polufinala Kupa afričkih nacija.

Oni su minimalnim rezultatom savladali favorizovani Tunis.

Jedini gol na meču postigao je fudbaler Lorijena Dango Utara u trćem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Sjajnu su kontru razvili uslovno rečeno domaćini na ovom meču, a Utara je stigao i da predribla protivnike pre šuta.

Do kraja meča je bilo još nekoliko kontroverznih situacija uključujući nedosuđeni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << penal za Tunis, kao i crveni koji je upravo Utara dobio u 83. minutu nakon što je nespretno laktom udario protivnika u skoku.

Njih u polufinalu očekuje boli iz duela Senegala i Ekvatorijalne Gvineje.

Prethodno je Kamerun postao prvi učesnik polufinala slavivši protiv Gambije 2:0.