Izvor: MozzartSport.com, 12.Okt.2016, 12:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Buongiorno Italia: Maldinijev šamar Kinezima!
Najupečatljiviji je naslov na prvoj strani Gazete kojim se slikovito opisuje odbijanje legende Milana da uđe u buduće rukovodstvo Rosonera
(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)
Odbijanje Paola Maldinija da prihvati ponudu budućih kineskih vlasnika Milana da se vrati u klub je glavna priča u današnjoj italijanskoj štampi. Piše se i o ambicijama Intera, Rome i Napolija koji i pored već akumuliranog zaostatka za Juventusom gaje nade da bi mogli da se vrate u trku >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za "skudeto". Gazeta objavljuje intervju sa Nenadom Tomovićem u kojem je srpski fudbaler pričao kako je prevazišao zvižduke i uvrede kojima je bio izložen na društvenim mrežema u prošloj sezoni, pošto su ga navijači Fjorentine uzeli na zub i pripisivali mu sve pehove Ljubičastih. U ekumenskom stilu Tomović, koji je inače odličan kuvar, obećao je da će kad Fjorentina osvoji prvi trofej kuvati za sve navijače Viola, čak i za one koji mu zvižde.
LA GAZZETTA DELLO SPORT
"Maldinijev šamar", najupečatljiviji je naslov na prvoj strani Gazete kojim se slikovito opisuje odbijanje legende Milana da uđe u buduće rukovodstvo Rosonera koje će biti zvanično ustoličeno po preuzimanju Milana od strane Kineza.
"Rekao sam ne Milanu jer projekat koji sam video nije pobednički", citiraju se reči bivšeg kapitana milanskog kluba na prvoj strani. Odmah ispod je i odgovor predstavnika kineskih biznismena koji su u procesu kupovine italijanskog kluba:
"Veoma nam je žao: shvatiće vrlo brzo da nije tako". Gazeta objavljuje i komentare dvojice novinara, Alesandra de Kaloa i Karla Laudise, koji suprotno tumače potez Maldinija.
"Paolovi motivi i smokvini listovi", naslov je teksta De Kaloa u kojem kaže da je Maldini u pravu i da je on takva gromada istorije Milana da ne može, i ne treba, da služi bilo kome kao paravan.
"Vreme solista je završeno" teza je Laudize po kojem je Maldini pogrešio što nije prihvatio ponudu, odnosno da je trebalo da spusti svoj ego i da ne smatra uvredljivim to što bi morao, da je prihvatio funkciju, da bude u ravni sa Masimilijanom Mirabelijem i ispod Marka Fasonea. Naime, kako je sam Maldini otkrio, on i Mirabeli bi bili ravnopravni a u slučaju spora oko igrača (izbora, cene itd) ili drugih pitanja, između njih dvojice, presuđivao bi Fasone.
"Jedan De Bur vuče drugog. Inter u znaku bilzanaca: Kondogbija je kao Pogba", objedinila je u jedan naslov dva intervjua sa braćom De Bur Gazeta. "Moj brat će uspeti da osvoji skudto", poručio je Ronald. Sa istom dozom optimizma je i Frank izneo uverenje da može da otvori novi veliki pobednički ciklus Nerazura.
Gazeta objavljuje i intervju sa golmanom Napoklija Pepeom Rejnom pred meč sa Romom na San Paolu:
"Rejna protiv baksuzluka: Napoli je za titulu i bez Milika".
U dnu strane se objavljuje i vrlo lepa vest za navijače Juvntusa i sve ljubitelje fudbala:
"Markizio je na listi posle šest meseci. Alegri razmišlja da ga pozovo na utakmicu protiv Udinezea". U tekstu na unutrašnjim stranama se kaže da je Mali Princ oporavljen i da je sada na Alegriju da odluči kada će ga uvrstiti na spisak igrača za zvanične utakmice.
"Mlada reprezentacija Azura osvojila zlatan bod koji je obezbedio odlazak na Evropsko prvenstvo", naslov je Gazete povodom raspleta u grupi 2, u kojoj je bila i Srbija, koji je sertifikovao prvo mesto Italije i direktan plasman na EP u Poljskoj i drugo mesto Srbije i učešće u baražu.
U današnjem broju Gazeta objavljuje i intervju sa Nenadom Tomovićem koji je bi ona meti oštrih, čak uvredljivih kritika navijača Fjorentine koji su ga uzeli na zub u prethodnoj sezoni i pripisivali mu gotovo svaki poraz. "Nenad, kuvar ljubičastih: Možete da mi zviždite ali ja sam uvek među starterima Fjorentine", poručio je srpski reprezentativac. Naš fudbaler je zapazio da oni koji ga napadaju u i zviždi mu i ne gleda utakmice Fjorentine već leči svoje frustracije preko društvenih mreža.
"Na početku mi je bilo vrlo teško kad bih pročitao tendenciozne kritike i uvrede na društvenim mrežama. Pitao sam se kako mogu da napišu takve stvari za nekoga ko se bori do poslednje kapi znoja na terenu. Drugi fudbaleri koji imaju drugačiji karakter od mog verovatno bi se predali i otišli bi iz Firence tražeći da budu prodati, ali ne ja. Borim se za Ljubičaste i nisam nikada mislio da napustim Fjorentinu", izjavio je Tomović.
Srpski defanzivac je otkrio da nije postojala ozbiljna mogućnost da pređe u Torino kod Siniše Mihajlovića, i da je samo jednom o tome pričao sa svojim menadžerom: Takođe je izrazio žal što se Stevan Jovetić nije vratio u Fjorentinu rekavši da se čuo sa njim i da nije isključeno da se to ipak dogodi u budućnosti. Kao najlepši momenat u dresu Ljubičastih izdvojio je gol postignut protiv Intera. Na kraju je pričao i svojoj pasiji za pecanje i kulinarstvo, obećavši da ako Fjorentina osvoji trofej, spremiće večeru za sve navijače Fjorentine, uključujući i one koji mu zvižde.
CORRIERE DELLO SPORT
"Ćeraćemo se sa Juveom do kraja", poručio je trener Rome Lučano Spaleti pred nastavak šampionata i izuzetno važnu utakmicu protiv Napolija na San Paolu sledeće subote.
"Juve je bio odličan i uspeo je da nam pobegne na tabeli ali mi smo spremni da promenimo brzinu. Međusobni mečevi, kao predstojeći u Napulju, biće odlučujući. Odsustvo Milika nema nikakav efekat na utakmicu koja se igra u subotu, eventualno će imati negativne posledice na duge staze za Napoli", prenosi rimski dnevnik zapažanja stručnjaka Đalorosih.
Korijere objavljuje danas i istraživanje povodom činjenice da u subotu na San Paolu neće biti nijednog Italijana u odbrani Napolija i Rome: "Napoli i Roma sa insotranim odbranama". U teksu se kaže da se radi o zabrinjavajućoj tendenciji u kalču sa dalekosežnim posledicama za italijanski fudbal i da klubovi Serije A, sa par izuzetaka, kupuju igrače samo u inostranstvu.
"U novembru stiže ponuda za produžetak ugovora Kejti", najavljuje Korijere, dok na unutrašnjim stranama daje detalje ponude Lotita mladom fudbaleru. Senegalac bi trebalo da zarađuje godišnje preko 2.000.000 evra i u ugovor će biti uključena raskidna klauzula o čijoj visini bi trebalo da se dogovore, ne manje od 50 miliona evra. Takođe se kaže da ako ne bude postignut dogovor, biće teško zadržati Kejtu u januaru da ne promeni sredinu ali da Lotito i Tare nemaju nameru da puste talentovanog fudbalera za manje od 30.000.000 evra.
"Marketi i Basta se vraćaju među startere protiv Torina", lansira dobru vest za Nebeskoplave na prvoj strani Korijere.
U vrhu strane Korijere predstavlja večerašnji fubdalski događaj inspirisan idejom pape Franje: "Ujedinjeni za mir". Na Olimpijskom stadionu će odigrati revijalnu utakmicu u dobrotvorne svrhe bivše velike zvezde svetskog fudbala: Maradona, Ronaldinjo, Rui Kosta, Aldair, Kafu a pojaviće se i Frančesko Toti.
TUTTOSPORT
"Maldini, šamar Milanu" poput Gazete i Tutosport je imao istu ideju za naslov povodom odluke Paola Maldinija da ne prihvati ponudu budućih vlasnika Milana da uđe u najuže rukovodstvo kluba.
Torinski dnevnik pred meč Juventus - Udineze objavljuje i intervju sa Toto Di Nataleom, zastavom Udinezea koji je u dva navrata odbio da pređe u Juventus tokom svoje igračke karijere: "Iguain? 210 gol…”. U razgovoru za torinski list Toto je istakao da samo Iguain, od aktuelnih aktivnih igrča (ne računajući Totija koji je stigao do kvote 250 golova) može da ga pretekne na večnoj listi golgetera Serije A, na kojoj zauzima peto mesto sa 209 golova.
"Pogledajte kako je lepa Filadelfija”, objavljuje Tutosport na naslovnici fotografije istorijskog stadiona Torina koji je renoviran i koji će od janura služiti za treninge i prijateljske utakmice Granata. Tu je i intervju sa bivšim trenerom Torina Emilijanom Mondonikom koji je imao samo reči hvale za Sinišu Mihajlovića.
"Mihajloviću sada je na tebi da podigneš stolicu", aludirao je italijaski stručnjak na karakter našeg stručnjaka koji se ne libi da pogleda u oči svakoga i da se suprotstavi onima sa kojima se ne slaže.
"Konačno imamo trenera Torina koji se ne plaši da preuzme odgovornost i da bude predvodnik: on ima DNK Torina", rekao je Mondoniko.
"Santon: U inat lekarima", izdvaja Tutosport iz intervjua sa igračom Intera deo u kojem izražava svoj gnev prema doktorima koji su ga čak tri puta oborili na medicinskim pregledima onemogućivši tako njegov transfer u Sandrlend, Vest Hem i Napoli.
"Imao sam veoma teško leto, ali onda je došao De Bur i sa njim sam se preporodio", rekao je poslednji Mohikanac velikog Intera koji je osvojio Ligu šampiona i koji je bio stavljen na transfer listu u prošlom prelaznom roku.
Piše: Željko Pantelić
Nastavak na MozzartSport.com...







