Bundesliga – Holand brži od sudijske pištaljke, četiri pobede gostiju

Izvor: RTS, 13.Jun.2020, 17:43

Fudbaleri Dortmunda savladali su kao gosti ekipu Diseldorfa, golom Erlinga Holanda u poslednjim trenucima meča. Još tri ekipe zabeležile trijumf u gostima – Union, Ajntraht i Verder. Bez pobednika u duelu Volfsburfa i Frajburga.
Fudbaleri Borusije pobedom u Diseldorfu nastavili su poteru za Bajernom, istovremeno napravili zalihu od četiri boda u odnosu na trećeplasirani Lajpcig.

Jedini gol >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na utakmici protiv Fortune postigao je Norvežanin Erling Holand u poslednjim trenucima meča.
Ajntraht je slavio u Berlinu posle preokreta – 4:1.
Herta je do prednosti stigla golom Pjonteka u 24. minutu, ali je u finišu prvog dela isključen Dedrik Bojata.
Gosti su brojčanu prednost umeli da iskoriste, pa su golovima Dosta, Silve (dva) i Ndike stigli do ubedljive pobede i tri boda.
Verder je bio još ubedljiviji protiv "fenjeraša" Paderborna, ostvarivši trijumf od 5:1 u gostima.
Klasen je postigao dva pogotka, Osaka jedan u prvom poluvremenu utakmice, pa je u nastavku viđeno "odrađivanje" posla.
Egestajn i Filkrig su bili strelci za tim iz Bremena, dok je jedini pogodak za domaći tim delo Sabirija u 66. minutu.
Ekipa Uniona pobedila je u Kelnu golovima Fridriha i Gentnera, dok je strelac za domaćina bio Kordoba u poslednjim trenucima meča.
U duelu između Volfsburfa i Frajburga nije bilo pobednika – 2:2.