Budućnost teško do pobede

Izvor: B92, 24.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Budućnost teško do pobede



Košarkaši Budućnosti zabeležili su i drugu pobedu u ULEB kupu, pošto su u Podgorici savladali mađarski Debrecen sa 91:89 (27:15, 24:23, 18:21, 22:20) u trećem kolu grupe A.

Sjajnu partiju pružio je Miloš Minić sa 28 poena, sedam asistencija, pet skokova i dve ukradene lopte za Budućnost. Sledio ga je Dragan Vukčević sa 23 poena. Minić je odlično čuvao i najboljeg strelca i asistenta ULEB kupa, Patrika Lija, koji je večeras postigao 20 poena. Džozef Vili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postigao je 14 poena za Debrecen.

Utakmica je bila vrlo napeta i imala je neizvesnu završnicu. Vili je izjednačio pred sam kraj trojkom na 89:89. Budućnost nije uspela da izvede sledeći napad, jer su sudije dosudile "mrtvu loptu".

Napad je ipak pripao Budućnosti, pošto su igrači Debrecena loptu nakon skoka vratili u svoje polje. Loptu je tada, tri sekunde pre kraja, dobio Minić, predriblao odbranu i položio loptu za trijumf.

Budućnost sada ima dve pobede i poraz, a Debrecen sva tri poraza.

Trener Budućnosti Zoran Martić posle utakmice je rekao da nije očekivao laku pobedu.

"Možda neopravdano potcenjujemo mađarsku košarku, a ja je dobro poznajem jer sam prošle godine tamo radio. Debrecen je ekipa koja nama ne odgovara, a mi smo ovoga puta zakazali u šutu i slobodnim bacanjima, koji su bili naše najjače oružje. Na kraju smo dobili i uz malo sreće", rekao je Martić.

Gostujući trener Robert Rid priznao je da je napravio grešku u pripremi utakmice, ali i u poslednjem napadu.

"Za sve protivničke igrače spremao sam odbranu, osim za Minića. On je na prethodne dve utakmice, koje smo gledali na kasetama, više dodavao nego šutirao. Možda sam i u poslednjem napadu trebao da promenim čuvara na njemu", iskren je bio Rid.

Budućnost je u ovom kolu igrala bez Mladena Šekularca, koji se razboleo pred početak susreta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.