Budućnost propustila meč loptu za polufinale Evrokupa

Izvor: B92, 26.Mar.2021, 21:05

Budućnost propustila "meč loptu" za polufinale Evrokupa

Košarkaši Budućnost nisu uspeli da savladaju Monako i plasiraju se u polufinale Evrokupa. Moraće da se igra majstorica. e

Oni su u Ljubljani poraženi u revanšu od ekipe iz Kneževine rezultatom 74:64.

Monako je tako uzvratio Podgoričanima za onaj poraz od pre tri dana (77:76).

Budućnost je prednost u ovom duelu imala samo u dva navrata. Na samom startu prve i na početku treče četvrtine.

Monako je apsolutno kontrolisao utakmicu, a prelomio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ju je početkom poslednje četvrtine, kada je ponovo stekao dvocifreno vođstvo.

Od toga Budućnost nije mogla da se oporavi, stoga će majstorija u Monaku odlučiti putnika među najbolje četiri ekipe Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio Rob Grej sa 20 poena. Pratili su ga Matijas Lesor sa 19, uz devet skokova, te Markos Najt sa 13 poena.

Kod domaćih su se istakli Džastin Kobs sa 17, odnosno Nikola Ivanović sa 16 poena.

Evrokup, 1/4 finale:

Budućnost – Monako 64:74 (1-1)

19.00 Huventud – Virtus (0-1)

20.00 Gran Kanarija – Metropolitan (1-0)

Četvrtak:

Lokomotiva – Uniks 86:74 (1-1)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.