Izvor: B92, 09.Feb.2014, 14:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Budućnost osvojila Kup Crne Gore
Košarkaši Budućnosti osvojili su Kup Crne Gore pobedivši u finalu u Sutjesku 83:57, čime su se revanširali Nikšićanima za poraz u prošlogodišnjem finalu.
Za najkorisnijeg igrača proglašen je plejmejker Podgoričana Nikola Ivanović koji je u finalu postigao 21 poen, a uz to dodao pet asistencija za indeks korisnosti 28.
U ekipi Sutjeske istakao se Radoje Vujošević koji je postigao 20 poena svoje ekipe.
Vujošević nije imao adekvatnu podršku svojih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saigrača, dok su u ekipi Budućnosti osim Ivanovića i Subotić, Mihailović i Vitkovac postigli dvocifren broj poena.
Sutjestka je dobro otvorila meč, vodili su Nikšićani početkom prve četvrtine sedam razlike, ali je Budućnost brzo uspela da se vrati. Meč je odlučen u trećoj četvrtini koju je Budućnost dobila 30:11.












