Brutalna Barsa sa Kvadradom, a bez Vermalena?

Izvor: Mondo, 13.Avg.2014, 12:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Brutalna Barsa" sa Kvadradom, a bez Vermalena?

Ugledni sportski list iz Španije "Mundo Deportivo" objavio je kako bi mogla da izgleda startna postava Barselone naredne sezone. Ako su pogodili, ona se neće dopasti Belgijancu koji je nedavno stigao iz Arsenala.

Foto: Guliver/Getty images/David Ramos

U nedelju 24. avgusta, fudbaleri Barselone kreću u akciju povratka trofeja na Kamp Nou.

Posle sezone bez osvojenog pehara, Katalonci su uložili ogroman novac u pojačanja, a najzvučniji je svakako dolazak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Luisa Suareza iz Liverpula.

Pored Urugvajca, stigli su i defanzivci Žeremi Matje, Tomas Vermalen, golmani Mark-Andre ter Štegen, Klaudio Bravo i vezista Ivan Rakitić.

Nema sumnje da će glavno oružje novog trenera Barselone, Luisa Enrikea, biti napadački trio Mesi - Nejmar - Suarez (kada Urugvajcu istekne suspenzija), a pogledajte kako je ugledni "Mundo Deportivo" sastavio startnu postavu Blaugrane za predstojeću sezonu:

Ter Štegen - Kvadrado, Pike, Matje, Alba - Rakitić, Buskets, Inijesta - Suarez, Mesi, Nejmar.

Primetićete, u timu je reprezentativac Kolumbije, Kvadrado, koji je i dalje član Fiorentine, ali se već neko vreme priča o njegovom odlasku. Pitanje je samo gde, odnosno da li u Mančester junajted ili Barselonu.

Imajući u vidu da je katalonski list prilično upućen u dešavanja na Kamp Nou, ovu informaciju treba shvatiti kao ozbiljnu.

Zanimljivo je i da u startnih 11 nema Tomasa Vemalena, Belgijanca koji je nedavno stigao iz Arsenala za 15 milion funti. Da li zato što će zbog povrede butnog mišića verovatno propustiti nekoliko uvodnih utakmica ove sezone ili u "Mundo Deportivu" veruju da će prednost na mestu štopera imati novajlija iz Valensije, Žeremi Matje, i starosedelac Žerar Pike, videćemo...

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.