Brkić prvi golman Udinezea

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Jul.2012, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brkić prvi golman Udinezea

Odlaskom Samira Handanoviča u Inter, Željku Brkiću je svanulo. Reprezentativac Srbije pod ugovorom sa Udinezeom vratio se sa pozajmice iz Sijene i spreman je da zacementira mesto među stativama tima sa Friulija.
Nekadašnji čuvare mreže Vojvodine je na novom početku u Udinama i praktično se tek upoznaje sa klubom koji ga je kupio, ali i odmah prosledio u Toskanu gde je potvrdio klasu.
Handanovič i Basta su mi mnogo lepo pričali o Udinezeu. Shvatio sam na >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << šta su mislili. Klub je vrhunski – rekao je za Gazeta dela Sport Željko Brkić.
Prva osoba sa kojom Brkić želi ponajpre da se vidi i upozna je fenomenalni napadač Antonio Di Natale, koji je na produženom odmoru.
Da, jedva čekam da se sretnemo, sjajan fudbaler, neverovatan napadač. Gledao sam ga milion puta na televiziji – istakao je Brkić.
Golman tvrdi da je dobro što je prvu godinu u Seriji A proveo u Sijeni.
Godina u Sijeni je mnogo značila, pošto sam branio. Stekao sam sigurnost i dobro se uklopio. U poslednja dva meseca sam odsustvovao zbog povrede, ali sada je sve kako treba. Verujem da sam spreman da zamenim Handanovića, koji je ovde bio neprikosnoven. Potrudićemo se da ponovimo rezultat od prošle sezone kad je osvojeno treće mesto. Već za dve nedelje nas očekuju i kvalifikacije za Ligu šampiona tako da svi jedva čekamo da krene sezona – istakao je Brkić.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.