Izvor: MozzartSport.com, 15.Okt.2021, 23:05

Brižu prijao odmor, pa se vratio pobedama, Kortrajk još i dobro prošao

Šampion Belgije ostvario šesti trijumf u sezoni

Kiks protiv Leuvena ispratio je i remi na gostovanju Anderlehtu što je Briž izbacilo sa čelne pozicije na tabeli domaćeg prvenstva, ali će posle sigurnog trijumfa nad Kortrajkom (2:0) bar jednu noć biti usamljen na vrhu belgijskog prvenstva.

Branilac titule dobro je napunio baterije tokom reprezentativne pauze i očigledno mu je prijalo malo odmora jer je večeras izgledao odlično. Pre svega sigurno u poslednjoj >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << liniji, zatim dominantno u posedu lopte i na sve to odlično u napadu. Kortrajk je još i dobro prošao, pošto je Briž pored dva gola imao još tri-četiri odlične šanse koje nije pretvorio u pogodak.

Oba gola vredna pobeda delo su prekaljenog Ruda Vormera. Holandski internacionalac upisao se u listu strelaca posle tačno dva meseca čekanja, ali su njegovi golovi i te kako dobro došli, s obzirom da se Briž u poslednje vreme dosta mučio u domaćem šampionatu.

Gosti su izdržali svega 25 minuta pre nego što je Vormer prvi put zatresao mrežu. Da je bio spreman da podigne moral celog tima pre novi izazov u Ligi šampiona potvrdio je u prvom minutu nadoknade poluvremena, kada je asistenciju Noe Langa pretvorio u gol za 2:0.

Sve je išlo kao po loju za Briž, koji je držao jak ritam i u nastavku, ali je ipak ostao na samo dva pogotka. Dosta za povratak na vrh i pumpanje samopouzdanja uoči dolaska Mančester Sitija na stadion Jan Brejdel.

Za goste su svih 90 minuta na terenu bili golman Marko Ilić, te defanzivac Aleksandar Radovanović koji je meč završio sa žutim kartonom.

BELGIJA 1 - 11. KOLO