Izvor: B92, 07.Jun.2016, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Britanija upozorava: Opasnost od terorizma u Francuskoj
Britanske vlasti su upozorile državljane koji planiraju da idu na EP da stadioni, železničke i autobuske stanice predstavljaju moguće mete terorističkih napada.
Na sajtu britanskog Ministarstva spoljnih poslova (Forin ofisa), fanovi fudbala se savetuju da budu oprezni u svako doba i da prate uputstva francuskih vlasti.
"Tokom Evropskog prvenstva u fudbalu, stadioni, zone za navijače, lokacije na kojima mogu da se prate prenosi utakmica, kao i transportne zone, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predstavljaju potencijalne mete terorističkih napada", upozorio je Forin ofis.
Kancelarija britanskog premijera Dejvida Kamerona je saopštila da to upozorenje nije objavljeno kao odgovor na neku konkretnu opasnost, već kako bi ljubitelji fudbala dobili potrebne informacije.
Evropsko fudbalsko prvenstvo počinje u petak, 10. juna, utakmicom na Stadionu Francuska u Sen Deniju gde domaćin turnira igra sa selekcijom Rumunije.
Prvenstvo u Francuskoj traje do 10. jula.













