Brestu i deset igrača dovoljno protiv očajnog Marseja

Izvor: B92, 18.Feb.2024, 23:41

Fudbaleri Bresta savladali su Olimpik Marsej minimalnim rezultatom (1:0) u meču 22. kola Lige 1.

Jedini gol na meču postigao je Pjer Le Melu u 89. minutu meča, njegov treći u sezoni.

Domaćin je od 60. minuta igrao za fudbaelrom manje, nakon što je Stiv Munije dobio direktan crveni zbog udaranja protivnika laktom.

Uprkos prednosti igrača više, fudbaleri Marseja nisu uspeli ni sa bodom da se vrate kući. Štaviše, Brest je imao konkretnije šanse i na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kraju zasluženo slavio.

Presudio je gol nekadašnjeg veziste Nice i Noriča, koji je iskoristio kiks Garsije i Onane i savladao Rubena Blanka za ostanak čitavog plena na stadionu "Fransis le Ble".

Brest je ovom pobedom prekinuo niz od tri uzastopna poraza i sa 40 bodova izbio na drugo mesto. Marsej je deveti sa 10 bodova manje.

U drugom meču večeri bez pobednika se završilo u duelu Remsa i Lansa. Domaćin je poveo u finišu prvog poluvremena preko nedavno novokrunisanog šampiona Afrike Usmana Diakite, ali je u prvom minutu nadoknade konačan rezultat postavio Vesli Said.

Na tom meču je prekinuta serija od tri uzastopne pobede Lensa koji pokušava da obezbedi mesto u Evropi i naredne sezone, a trenutno su šesti. Rems je osmi i već četiri kola ne zna za trijumf.