Brest i Nica postili, nastavlja se bitka za mesto u Ligi šampiona

Izvor: B92, 04.Feb.2024, 20:04

Fudbaleri Bresta i Nice odigrali su susret bez golova u 20. kolu francuske Lige 1.

Brest, koji je u nizu od devet ligaških mečeva bez poraza, nastavio je sa "napadom" na poziciju koja vodi u Ligu šampiona, ali drugoplasirana Nica je odolela.

Gosti sa juga Francuske sada imaju tri boda više od domaćina koji je neporažen još od 5. novembra i gostovanja Monaku (2:0).

Očekivano, bila je to tvrda utakmica sa malo prilika, ali je golova ipak moglo da bude.
Nica je u devetom minutu imala kolosalnu priliku za gol, ali je udarac Evana Gesana izblokiran u poslednji čas.

Brest je jedine prilike imao u istom, 37. minutu.

Prvo je golman Nice sjajno reagovao posle udarca Uga Manjetija, da bi u nastavku akcije Martin Satrijano prebacio gol.

U nastavku malo toga pred oba gola, kao da su se obe ekipe zadovoljile bodom.

U narednom kolu Brest gostuje ekipi Klermona, dok Nica putuje na gostovanje Tuluzu.