Izvor: B92, 11.Dec.2012, 15:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brejdi, Petsi pregazili Teksanse
Hjuston Teksansi važe za najveće favorite za osvajanje Superboula, ali su im u četvrtak veče Nju Ingland Petriotsi pokazali da će prvo morati njih da nadigraju.
Da im neće biti lako pokazala je ubedljiva pobeda Patsa u Bostonu sa 42:14, uz sjajnu partiju Toma Brejdija koji je bacio 296 jardi i četri tačdauna.
Tako je Nju Ingland nastavio sa tradicionalno dobrim igrama tokom decembra, i potvrdio da je jedan od glavnih kandidata za Superboul.
Brejdi je dva tačdauna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bacio Aronu Ernandesu, a po jedan Brendonu Lojdu i Donteu Stalvortu. Odlično je trčao i Stiven Ridli koji je stigao do 72 jarde i tačdauna.
Sa druge strane, očajno je odigrao Met Šaub, bacio je 232 jarde i intersepšn, bez tačdauna, Andre Džonson je skupio 95 jardi, dok je Arijan Foster istrčao tek 46 uz 15 nošenja, ali i TD. Jedan tačdaun istrčao je i Ti Džej Jejts, dve minute pre kraja.
Naravno, oba tima su ranije potvrdila plasman u plej-of, ali će do kraja regularnog dela da se bore za najbolji učinak u AFC-u. Petriotsi i Teksansi bi lako mogli da igraju i finale konferencije.
Pregled ostalih mečeva 14. vikenda NFL-a.









