Brazilac sprečio trijumf Voše nad Čukaričkim, radost Pazaraca na Karaburmi

Izvor: Blic, 15.Mar.2014, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od prva četiri meča 19. kola Jelen Superlige na dva su mreže mirovale, remijem je okončan i onaj u kome su se sastali Vojvodina i Čukarički, a jedini trijumf ostvario je Novi Pazar, i to sa 0:1 na terenu OFK Beograda. U popodnevnom terminu, uz trijumf Zvezde nad Kragujevčanima, pobedu je ostvario Napredak, koji je se raspucao proptiv Donjeg Srema - 4:2.

I dok pogodaka nije bilo u Ivanjici, gde su se sastali Javor i Spartak, kao i u duelu Slobodne i niškog Radničkog, u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << terminu za ovu rundu nadmetanja najviše uzbuđenja, i to uz pogotke, viđena su na novosadskom "Karađorđu" gde su četvroplasirane "lale" ugostile "Čuku" koja je za poziciju bolje plasirana na tabeli.

Vojvodina je protiv Čukaričkog u 63. minutu povela posle lepe akcije u kojoj je Jovan Stojanović petom progirao Marka Poletanovića, a ovaj doneo prednost domaćinu, no deset minuta pre kraja Brazilac Lukas Pijasentin je bio najprisebniji u gužvi posle kornera i, iako štoper, preciznim udarcem poravnao rezultat u Novom Sadu.

Na Karaburmi, gde je ekipi OFK Beograda gostovao Novi Pazar, domaćin je poklekao u 83. minutu kada je Ivan Obrovac rešio da se oproba u solo-prodoru, koji je krunisao dobrim šutem, sasvim dovoljnim za pogodak i trijumfalno slavlje Pazaraca.

Remijem je završen duel Jagodine i Voždovca, u kome pogodaka nije bilo, što je treći takav meč ove subote u našem nacionalnom šampionatu, ali su se zato mreže "pošteno tresle" u Kruševcu.

Napredak je isprva gubio od Donjeg Srema, potom vodio pa dozvolio gostima da izjednače, ali je na kraju trijumfovao sa 4:2, uz pogotke Bajića, Trujića, Micića i Cvetkovića koji su ga vinuli na osmu poziciju tabele Jelen Superlige.