Brazil sa drim timom na KA

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Jun.2011, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brazil sa drim timom na KA

Selektor Brazila Mano Menezeš saopštio je konačan spisak igrača za Kup Amerike u Argentini, na kojem se nalaze i trenutno povređeni, napadač Milana Alešandre Pato i „plejmejker” Santosa Ganso.
Razgovarao sam sa lekarima i dobio garancije da će obojica biti spremni za šampionat – rekao je Menezeš na konferenciji za medije posle pobede u prijateljskom meču protiv Rumunije (1:0) na kojem se od reprezentativnog dresa oprostio legendarni >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Ronaldo.

Pato je u pretposlednjem kolu Serije A protiv Kaljarija povredio rame, dok supertalentovani Ganso ima problema sa butnim mišićem, ali bi trebalo da se vrati na teren već 22. juna u revanš meču finala Kupa Libertadores protiv Penjarola.
Na konačnom spisku putnika nalaze se:
Golmani: Viktor (Gremio), Žulio Cesar (Inter). Odbrana: Lusio, Majkon (Inter), Tijago Silva (Milan), David Luiz (Čelsi), Luisao (Benfika), Andre Santos (Fenerbahče), Danijel Alveš, Adrijano (Barselona).
Sredina terena: Lukas (Sao Paulo), Lukas Leiva (Liverpul), Elano (Santos), Elijas (Atletiko Madrid), Žadson (Šahtjor), Ramireš (Čelsi), Sandro (Totenhem), Ganso (Santos).
Napad: Pato, Robinjo (Milan), Nejmar (Santos), Fred (Fluminense).
Brazil na šampionatu koji 1. jula počinje u Argentini brani titulu, a u prvoj fazi takmičenja igraće u B grupi sa selekcijama Paragvaja, Ekvadora i Venecuele.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.