Brazil i Portugalija u finalu Svetskog prvenstva za mlade fudbalere /video/

Izvor: Blic, 18.Avg.2011, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brazil i Portugalija u finalu Svetskog prvenstva za mlade fudbalere /video/

U finalu Svetskog prvenstva za fudbalere do 20 godina, koje se održava u Kolumbiji, sastaće se reprezentacije Brazila i Portugalije.

Do plasmana u završni meč Svetskog prvenstva obe selekcije došle su na rezultatski identičan način: Portugalija je savladala Francusku sa 2:0 (2:0), dok je Brazil istim rezutatom bio bolji od Meksika.

Golove za Portugaliju u duelu sa Francuskom postigli su Danilo u 9, i Oliveira iz jedanaesterca u 40. minutu, dok je strelac oba pogotka >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za Brazil u duelu sa Meksikom bio Enrike. Prvi gol postigao je u 80, a drugi deset minuta kasnije.

Finalna utakmica igra će se u subotu u Bogoti. Ukoliko pobedi Brazil, osvojiće petu titulu prvaka sveta, dok bi Portugalcima, u slučaju trijumfa, to bila treća titula.

Poslednji put dve reprezentacije su igrale u finalu pre tačno 20 godina. Posle boljeg izvodnenja jedanaesteraca uspešnija je bila Portugalija koju su tada predvodili Luiš Figo, Rui Košta i Žoao Pinto.

Brazil je poslednji put bio prvak 2003, kada su golom rezerviste Fernandinja u 87. minutu Žuninjo, Žardel, Dani Alveš, Adrijano i drugari bili bolji od Španaca za koje je, pored ostalih, nastupao i Andres Inijesta.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.