Brazil će braniti titulu u Nemačkoj

Izvor: B92, 05.Sep.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svetski prvaci, fudbaleri Brazila, braniće titulu na sledećem šampionatu sveta. Iako su prvi osvajači Svetskog kupa koji su put do sledećeg prvenstva tražili kroz kvalifikacije, Brazilci su dva kola pre kraja takmičenja u južnoameičkoj zoni obezbedili mesto koje vodi u Nemačku.

U utakmici sa selekcijom Čilea, u Braziliji, prvi gol za Brazil postigao je igrač odbrane Žuan, a do poluvremena sve nedoumice oko konačnog pobednika su rešene.

Deset minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kasnije gol postiže i Robinjo, a posle dva pogotka Adrijana u 29. minutu bilo je 4:0. Do kraja je samo napadač Intera pogodio, pa su Čileanci izbegli još ubedljiviji poraz.

Petostruki šampioni sveta tako ostaju jedina selekcija koja nije propustila nijedan Svetski kup, a na listi sigurnih učesnika Brazil se pridružio reprezentacijama Nemačke, Argentine, Ukrajine, Sjeinjenih Država, Japana, Južne Koreje, Irana i Saudijske Arabije.

Večiti rivali, Brazil i Argentina osigurali su plasman, Ekvador i Paragvaj su subotnjim pobedama 'kaparisali' mesta tri i četiri, a borba za mesto u baražu sa selekcijom Australije do poslednjeg minuta će se voditi između selekcija Urugvaja, Kolumbije i Čilea. Ako dvostruki šampioni sveta otputuju u Nemačku najzaslužniji će biti Marselo Zalajeta, koji je 'sam' pobedio Kolumbijce u duelu koji je gostvima mogao da donese značajne bodove.