Izvor: Mondo, 30.Sep.2018, 15:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Braća Inzagi su noćna mora Udinezea
Nekada čuveni napadači u samo nekoliko dana pobedili tim iz Udina.
Trener Udinezea Hulio Vaskez u sredu je čestitao Simoneu Inzagiju na pobedi Lacija 2:1, a u nedelju je pružio ruku i njegovom bratu Filipu, da bi mu čestitao identični trijumf.
Bolonja je u nedeljnom matineu sedmog kola Serije A, odigranom na stadionu Renato Dal'Ara, savladala Udineze 2:1 i tako se odmakla od začelja tabele.
Ekipa Filipa Inzagija trijumfovala >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je uprkos vođstvu "zebri", koje je u 32. minutu doneo Puseto svojim prvim pogotkom za Udineze.
L'ouverture du score de Pussetto, 0-1 #BolognaUdinesepic.twitter.com/gK1cEqNI9A
— FrSerieA Goals (@FrSerieAGoals) September 30, 2018
Prethodno smo videli promašeni zicer Lazanje za Udineze, kao i spornu situaciju na drugoj strani, kada Bolonji nije dosuđen jedanaesterac uprkos pregledanju video snimka.
Uspela je, međutim, Bolonja da se vrati u igru pre odlaska na odmor. Sjajnu kombinaciju odigrali su paragvajski napadač Federiko Santander i švedski tinejdžer Matijas Svanberg, a Južnoamerikanac je završio projektilom“ pod prečku, za izjednačenje u 42. minutu.
"Absolute missile" from Federico Santander to equalise for @BfcOfficialPageWatch the game live on https://t.co/uoTcQurTcE#LiveOnStrive#BolognaUdinesepic.twitter.com/b6KcTTnLrh
— Strive Sport (@StriveFootball) September 30, 2018
Manje uzbuđenja viđeno je u nastavku, a meč je odlučio potez Filipa Inzagija, koji je u 79. minutu zamenio devetnaestogodišnjeg Svanberga i ubacio dve godine starijeg Rikarda Orsolinija.
Samo tri minuta kasnije mladi reprezentativac Italije ispratio je prodor Matijela i udarcem sa desetak metara zatresao mrežu, za veliki trijumf svoje ekipe.
Riccardo Orsolini has won the game for @BfcOfficialPage with his first touch! Watch @SerieA on https://t.co/uoTcQurTcE#LiveOnStrive#BolognaUdinesepic.twitter.com/20Pc0R5zct
— Strive Sport (@StriveFootball) September 30, 2018
U poslednjim trenucima meča i jedan i drugi strijelac, Santander i Orsolini propustili su odlične prilike da Bolonji donesu i ubedljiviju pobjedu.
Filipo Inzagi i njegova ekipa konačno su se malo odmakli od začelja tabele, odnosno prišli su samo na bod Udinezeu koje je nakon dva uzastopna poraza na 11. poziciji sa osam osvojenih bodova.
SERIJA A - 7. KOLO:
Bolonja - Udineze 2:1 (1:1)
/Santander 42, Orsolini 82 - Puseto 32/
Kjevo - Torino
Fiorentina - Atalanta
Frozinone - Đenova
Parma - Empoli (18.00)
Sasuolo - Milan (20.30)
U ponedjeljak:
Sampdorija - SPAL (20.30)
Odigrano u subotu:
Roma - Lacio 3:1 (1:0)
/Lo. Pelegrini 45, Kolarov 71 - Imobile 67, Facio 86/
Juventus - Napoli 3:1 (1:1)
/Mandžukić 26, 49, Bonući 76 – Mertens 10/
Inter - Kaljari 2:0 (1:0)
/Lautaro 12, Politano 89/
TABELA: Juventus 21, Napoli 15, Sasuolo (-1) 13, Inter 13, Lacio 12, Roma 11, Fiorentina (-1) 10, Đenova (-2) 9, SPAL (-1) 9, Sampdorija (-1) 8, Udineze 8, Parma (-1) 7, Bolonja 7, Atalanta (-1) 6, Milan (-2) 6, Torino (-1) 6, Kaljari (-1) 6, Empoli (-1) 5, Bolonja (-1) 4, Frozinone (-1) 1, Kjevo (-1) -1.











