Bosni memorijal Mirza Delibašić

Izvor: B92, 29.Sep.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bosni memorijal "Mirza Delibašić"

Košarkasi Bosne pobednici su memorijalnog turnira "Mirza Delibašić".

Oni su u finalu pobedili FMP iz Železnika sa 76:70 (24:20, 16:15, 15:15, 21:20). Za najboljeg igrača turnira proglašen je Goran Ikonić iz Bosne, koji je u finalnoj utakmici bio najbolji strelac sa 21 poenom. Kod FMP-a najefikasniji pojedinac bio je Jeremić sa 16 poena. Treće mesto osvojio je Split posle pobede od 72:65 nad mađarskim Pecs iz Pečuja.

Turnir je po četvrti put organizovan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u spomen na najboljeg igrača BiH i nekadašnjeg jugoslovenskog reprezentativca Mirzu Delibašića, koji je pored Bosne igrao i za Real iz Madrida.

Bio je najbolji igrač Bosne koja je u Grenoblu osvojila titulu klupskog prvaka Evrope, a sa reprezentacijom SFRJ osvojio je brojne medalje ba svim velikim evropskim i svetskim takmičenjima.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.