Izvor: Mondo, 07.Dec.2012, 19:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bošković: Čehinje - težak protivnik
Selektor rukometašica Srbije istakao da njegov tim očekuje ozbiljan rival u trećem kolu grupe A. Brine zdravstveni bilten.
Saša Bošković, selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije izjavio je da njegove izabranice očekuje težak meč u trećem kolu Evropskog prvenstva protiv Češke.
"Očekujem tešku utakmicu protiv Češke. Nisam iznenađen njihovim dobrim partijama, tokom priprema su pobedili Nemačku na gostovanju. Igraju dobro, koriste svaku priliku >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << koja im se ukaže, a to su dokazale u četvrtak kada su kaznile opuštanje Norvežanki. Na šampionatu nema lakih protivnika i svako svakog može da pobedi", izjavio je Bošković.
Srbiji bi nova pobeda omogućila da sa dva boda uđe u drugi krug takmičenja i sa mnogo većim šansama dočeka ukrštanje sa grupom B iz Niša.
Selektor Srbije zabrinut je uoči duela sa Čehinjama zbog nepovoljnog zdravstvenog biltena u ekipi. Povređene su Marija Lojpur, Svetlana Ognjenović i Biljana Filipović.
"Izostanak jedne rukometašice se oseti, a kamoli tri, ali nadam se da će se što pre oporaviti. Svaka igračica je važna i ima svoju ulogu u timu, čak i kada sedi na klupi. Sigurno javnost očekuje mnogo od Sanje Damnjanović. Navikli smo da postiže puno golova, pa budemo nezadovoljni kada da 'samo' pet", rekao je Bošković.
Duel Srbija - Češka na programu je u subotu od 20.15 časova u Kombank areni.
PAROVI TREĆEG KOLA GRUPE A (subota)
Ukrajina - Norveška (18.15)
Srbija - Češka (20.15)
TABELA: Norveška 4, Srbija 2, Češka 2, Ukrajina 0
(Tanjug/MONDO, foto: MN Press)










