Izvor: RTS, 24.Okt.2020, 20:22

Borusija ubedljivo nadigrala Šalke

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su tim Šalkea sa 3:0 na svom terenu u poslednjoj večerašnjoj utakmici petog kola Bundeslige. Iako su gosti bili ravnopravan protivnik tokom većeg dela meča, tim Borusije je uspeo u drugom poluvremenu da dođe do ubedljive pobede.
Iako su od početka meča domaćini vršili pritisak i imali nekoliko dobrih prilika, gostujući tim je uspevao da pruži ravnopravan otpor većim delom meča pa sa na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom, bez golova.
U desetom minutu drugog poluvremena domaćini uspevaju da povedu golom Manuela Akanjija što je i „prelomilo" meč, jer već šest minuta kasnije Erling Haland sjajnim lob udarcem postiže gol za 2:0,...