Borusija Dortmund razbila imenjaka i ostala u trci za titulu VIDEO

Izvor: B92, 13.Maj.2023, 20:25

Bajern je postigao šest, Borusija Dortmund pet golova, bitka za titulu u Bundesligi nastavlja se nesmanjenom žestinom.

Samo koji sat posle ubedljive pobede Bavaraca nad Šalkeom (6:0), igrači iz Dortmunda su slavili protiv imenjaka iz Menhengladbaha, 5:2 (4:0) i tako ostali u trci.

Sjajno su igrali "milioneri" pred krcatim tribinama Signal Iduna parka (81.365 gledalaca) i sav posao obavili u prvom poluvremenu, tačnije u rasponu od petog do 32. minuta.

Već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u petom minutu, Doni Malen je bio na pravom mestu i posle odbitka sproveo loptu glavom u mrežu za 1:0.

Nije prošlo mnogo, svega 13 minuta kada je Džud Belingem sa penala duplirao vođstvo Dortmunda.

Doni Malen se istakao sa dve asisistencije u 20. i 32. minutu, a tada je na sceni bio strelac Sebastijan Ale.

Prvo je u 20. minutu sjajno reagovao petom i poslao loptu u mrežu, da bi 12 minuta kasnije ponovo sa linije peterca rutinski zatresao mrežu.

Tako su izabranici trenera Edina Terzića završili posao.

U nastavku, tačnije u finišu su se opustili i primili dva gola.

Prvo u 75. minutu kada je Bensebijani smanjio na 4:1, a onda i u 85. kada je Lars Štindl dodatno ublažio poraz "Menša" odličnim udarcem sa 18 metara.

Uspela je Borusija Dortmund u nadoknadi da postigne i peti gol.

Igrali su se poslednji trenuci meča kada je Đovani Rejna pogodio za konačnih 5:2.