Borovčanin za prvaka Evrope

Izvor: Vesti-online.com, 12.Jul.2010, 13:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borovčanin za prvaka Evrope

Nenad Borovčanin dobio je odobrenje od svetske bokserske organizacije (WBO) da može boksovati za upražnjenu titulu šampiona Evrope u profesionalnom boksu u kruzer kategoriji.

Borovčanin u svojoj karijeri ima 26 mečeva i isto toliko pobeda, od čega 18

nokautom, a na svetskoj rang listi zauzima 19-u poziciju. Poslednji meč imao je na stadionu fudbalskog kluba Šalke pred 60 000 gledalaca, kada je pobedio Afrikanca Očiengu, kao predborba Vitali Kličku.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Naš bokser boravio je dva dana u Budimpešti, gde su on i njegov prijatelj Aleksandar Petrović bili gosti direktora WBO verzije za evropu Ištvana Kovača, sa kojim su dogovorili sve detalje i uslove vezane za organizaciju ovog meča. Kovač je svojevremeno bio svetski šampion i u amaterskom i u profesionalnom boksu, a trenirao ga je Nenadov sadašnji trener Fric Zdunek.

Meč bi trebao da se održi na jesen u Banja Luci, a pokrovitelj će biti Vlada Republike Srpske, dok će signal direktnog televizijsko prenosa preuzeti Eurosport

ili nemački RTL. Očekuje se da specijalni gosti budu braća Kličko, ali i mnoga poznata imena iz domaćeg javnog života, poput Emira Kusturice, Milorada Dodika, Neleta Karajlića, Jelene Janković, Nenada Peruničića, Svetlane Ražnatović što će dogadjaj dići na nivo svetskog.

“Dugo čekam na ovu šansu i daću sve od sebe da je iskoristim, tačnije da postanem šampion Evrope. Da li ću tokom priprema imati još jedan meč, to zavisi isključivo od mog trenera Zduneka, koji će proceniti da li mi je potreban još jedan ulazak u ring pre meča karijere. Najbitinije mi je da je WBO odobrila meč i sada samo čekam trenera da odredi najadekvatniji datum u zavisnoti od plana priprema. Ovih dana ću krenuti sa pripremama na nekoj od domaćih planina, gde ću trenirati individualne treninge, pre nego što počnem sa specifičnim bokserskim treninzima, kada ću pripreme nastaviti sa trenerom”, rekao je Borovčanin.

Sa prostora bivše Jugoslavije titulu šampiona Evrope osvojili su samo Prebeg, Mate

Parlov, Marijan Beneš i Stipe Drviš, tako da će Borovčanin imati istorijsku priliku da postane prvi Srbin sa ovom titulom.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.