Izvor: MozzartSport.com, 29.Sep.2021, 00:03

Boro otupeo Jokanove Oštrice, VBA grabi ka Premijer ligi

Šefild Junajted pretrpeo četvrti poraz u Čempionšipu na gostovanju Midlzbrou - 2:0

Vezao je Šefild Junajted pet mečeva bez poraza u Čempionšipu i taman se učinilo da je Slaviša Jokanović sklopio kockice na Bramal Lejnu, Midlzbro mu ih je rastavio i vratio ga korak unazad. U desetom kolu najkvalitetnije druge lige na svetu Oštrice su pretrpele neuspeh na Riversajdu, čime su napravile lošu uvertiru za još jedno, mnogo teže gostovanje Bornmutu za vikend >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << – 2:0 (2:0).

Bio je ovo četvrti poraz sprskog stručnjaka u prvenstvu ove sezone, prvi još od polovine avgusta, dok je Boro prekinuo niz od dva neuspeha u šampionatu i bodovno se izjednačio (oba tima po 12) sa večerašnjim rivalom.

Večeras pak nisu bili izjednačeni. Barem ne u prvom poluvremenu, kada je domaćin sa dva gola, po jednim u uvodnim i završnim minutima prvog dela, napravio krupne korake ka trijumfu. Jokanović je na poluvremenu ofanzivnu izmenu (napadač Mekgoldrik umesto veziste Norvuda) i Šefild je zaigrao konkretnije u drugih 45 minuta, , imao gotovo duplo veći posed lopte u odnosu na rivala (63-37), čak osam udaraca ka protivničkom golu, ali nije uspeo da pronađe put do mreže, te je srpski stručnjak morao da pruži ruku starijem i iskusnijem kolegi Nilu Vornoku.

Za razliku od Šefilda, još jedan prošlogodišnji učesnik Premijer lige, Vest Bromvič Albion, krupnim koracima grabi nazad ka engleskoj eliti. Vrećice su na gostovanju Kardifu upisale ubedljiv trijumf (4:0), šesti u prvenstvu i zasele na čelo tabele, gde će i ostati makar do sutra, kada svoj meč desetog kola igra i Bornmut.