Izvor: MozzartSport.com, 02.Okt.2020, 23:23

Bornmut deklasirao Koventri, Gosling dva puta u metu za devet minuta (VIDEO)

Trešnjice ostaju pri vrhu tabele

Nije da se drugačiji ishod očekivao. Jednostavno, razlika između Koventrija kao povratnika u Čempionšipa i Bornmuta tek pridošlog iz Premijer lige je očigledna. Zato je konačnih 3:1 (1:1) u korist Trešnjica sasvim logičan rasplet.

Igrači Džejsona Tindala dopustili su domaćinu da se ponada tokom jednog poluvremena solidne razmene vatre, ali onda je Den Gosling s dva brza pogotkaipak postavio stvari na >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << svoje. Ofanzivni vezista Trešnjica bio je jako raspoložen za igru, pa je u 51. i 60. minutu zatresao mrežu slovačkog golmana Marka Marosija i to čini se s pola mozga, narodski rečeno.

Mnogo zanimljivije bilo je prvo poluvreme u kojem se Koventri ipak dosta bolje držao. Sve je počelo baš ranim pogotkom Džefersona Lerme već u 7. minutu na asistenciju Dominika Solankea, da bi izjednačenje doneo Metju Goden u finišu poluvremena s bele tačke. Trener domaćih Mark Robins je kao posledicu tog gola već na poluvremenu izvršio dve izmene i Alena i Rouza zamenio Šiplijem i Ostigardom u nadi da bi s njima mogao da sačuva rezultat, ali to nije bilo moguće.

Još je Koventri na kraju dobro prošao, jer je posle ona dva Goslingova pogotka crveni karton zaradio Gustavo Hamer zbog guranja sa protivničkim igračem posle jednog oštrog faula, ali delovalo je da je on izvukao deblji kraj pre isključenja. Rezultat se ipak više nije menjao...