Izvor: MozzartSport.com, 27.Jan.2021, 00:54

Borha Iglesijas junak u magli (VIDEO)

Poznata još dva učesnika četvrtfinala Kupa kralja

Drugi put u tri dana sastali su se Betis i Real Sosijedad. Duel u Primeri, igran u San Sebastijanu završen je bez pobednika (2:2), a veoma uzbudljivo bilo je i u četvrtfinalu Kupa kralja, ali u Sevilji. Domaćin je po izuzetno lošoj vidljivosti zbog magle slavio 3:1 posle produžetaka, pa će uz Levante i Viljareal u narednu rundu. Ime novog rivala saznaće u petak.

Sosijedad bi, iako je eliminisan, ove sezone mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << do trofeja nacionalnog Kupa, pošto tek treba da igra finale sa Atletik Bilbaom za 2020. godinu, koje je ranije odloženo zbog korone.

Baš kao i u pomenutom prvenstvenom duelu, tim iz San Sebastijana je vodio, a Betis golovima u finišu izbegao poraz. Ovaj put je izborio produžetke preko Kanalesa u 79. minutu, a onda zahvaljujući golovima rezerviste Borhe Valera u 96. i 111. minutu stigao do pobede. Drugo najskuplje pojačanje u istoriji kluba, plaćeno Espanjolu 28.000.000 evra pre godinu i po dana konačno je proradio i prikazao partiju kakva se od njega očekuje. Prvo majstorski prijem i šut iz trka na dodavanje Rodrija, a onda glavom na centaršut Hoakina iz kornera.

Jedini gol za goste dao je Mikel Ojarzabal iz kontranapada u 13. minutu.

Inače, i jedni i drugi meč su završili sa desetoricom. Prvo je drugi žuti dobio Iljaramendi iz Sosijedada već u 48. minutu, a onda je iz istog razloga isključen i Betisov Sanabrija u 76.

Viljareal se namučio protiv drugoligaša Đirone, ali nije dozvolio iznenađenje. Gosti su poveli u 19. minutu preko 18-godišnjeg Žeremija Pinoa, a taj gol ispostavio se i kao jedini u meču. Uprkos velikoj upornosti domaćina, posebno u drugom delu utakmice.

Mladi krilni napadač bio je najbrži posle stative na sjajan šut Manua Trigerosa. Iako jedva da je punoletan ovom momku je to bio već treći gol ove sezone u Kupu kralja, a po jednom je pogodio u Primeri (za 1:1 protiv Atletik Bilbaa) i u Ligi Evrope (3:1 protiv Karabaka). Ukupno je ove sezone upisao 20 nastupa za Žutu podmornicu, odigravši 764 minuta tokom kojih je dao četiri gola i imao jednu asistenciju. Odličan učinak za igrača njegovih godina...