Izvor: B92, 05.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Borba tajkuna oko Arsenala
Američki milijarder Sten Krenke podržaće Upravni odbor Arsenala u "borbi" protiv ruskog tajkuna Ališera Usmanova. Usmanov je ovih dana nastavio sa kupovinom malih paketa akcija i očekuje se da objavi da je stigao do željenih 25 odsto, što bi mu omogućilo da sazove vanredni skupštinu kluba.
Američki bogataš Krenke, koji poseduje 12.2 odsto akcija "Tobdžija", u sredu je prvi put posetio "Emirejts". Prema nezvaničnim informacijama posle obilaska stadiona, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na sastanku sa čelnicima Arsenala glavna tema je bila "odupiranje pretnji Ališera Usmanova."
Pojedini izvori ipak tvrde da je Krenkeov odlazak u London samo koincidencija, iako je dan ranije Usmanov iz Moskve najavio svoju novu ofanzivu.
Kako piše britanski "San", ukoliko Krenke pruži podršku četvorki koja drži 45 odsto akcija Arsenala, javno nepoželjni Usmanov neće moći da preuzme kontrolu.
"San" ističe da je pri ulasku Krenkeovog kapitala u Arsenal predsednik kluba Piter Hil-Vud rekao "ne želimo njegovu sortu", ali da je sada postao "omiljeni preduzimač".










