Izvor: B92, 24.Okt.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borac na Marakani, Sutjeska u Smederevu

Pomeranje termina utakmice Rosenborg - Crvena zvezda, sa 6. novembra na 29. oktobar, u Crvenoj zvezdi su dočekali sa pomešanim osecanjima.

"Sa jedne strane drago nam je što će temperatura biti bar malo viša osam dana ranije i što cemo imati dovoljno vremena da se spremimo za večiti derbi, dok sa druge strane nećemo imati dovoljno vremena da prostudiramo Norvežane", rekao nam je trener crveno-belih Slavoljub Muslin.

"Ipak očekujemo da ćemo do srede >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << upoznati Rosenborg, njihove vrline i mane. Dobra stvar je i što je moja ekipa sada u dobroj formi", kaže Muslin.

Pre duela u Trondhajmu, crveno-bele u subotu na "Marakani" očekuje prvensteni duel protiv čačanskog Borca, ekipe koja se nalazi na dnu tabele:

"Lepo je posle dve godine ponovo biti prvi i trudićemo se da tu ostanemo do kraja šampionata. Jedna od stepenica do našeg cilja je čačanski Borac. Oni su nedavno promenili trenera i očekujem veliki motiv kod Čačana. Međutim, to isto očekujem i od nas. Ne smemo da mislimo na Rosenborg, već treba da se koncentrišemo na prvog rivala, a to je Borac", rekao je Muslin.

Utakmica Crvena zvezda - Borac igra se u subotu od 14 časova na "Marakani". Istog dana OFK Beograd gostuje u Kruševcu. Jedan od derbija kola igra se u Zemunu, gde domaćin dočekuje ekipu Budućnosti iz Banatskog dvora.

"Za nas je svaka utakmica novo dokazivanje. Stvaramo tim, pravimo imidž i nadam se da će se to na ovoj utakmici potvrditi. Na putu smo da napravimo prepoznatljivu igru i da iz nje nastane neki dobar igrač. Sutra će biti teško, ali nadam se pobedi", rekao je uoči meča trener Zemuna Miloljub Ostojić.

Smederevski Sartid, koji je u odličnoj formi, posle pobede nad OFK Beogradom na Karaburmi, dočekuje nikšićku Sutjesku.

Trener Sartida Ratko Dostanić traži od igrača da svaku utakmicu shvate kao najvažniju, pa tako i predstojeću protiv neugodne Sutjeske.

Posle trzavica u klubu, ali ipak sa starim trenerom Goranom Milojevićem, Radnički iz Obrenovca dočekuje Železnik koji će posle poraza od Zvezde u prošlom kolu pokušati da osvoji sva tri boda.

Fudbaleri Partizana u nedelju gostuju u Kuli, gde ih dočekuje neugodni domaćin Hajduk. Takođe u nedelju Vojvodina igra protiv Koma u pokušaju da se vrati na stazu uspeha.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.