Izvor: MozzartSport.com, 18.Jan.2021, 05:48

Bomba Kardone, izjednačenje Banfilda u poslednjem napadu, penal-rulet Boki! Pibeov trofej ide na Bombonjeru (VIDEO)

Plavo-žuti bolji od Banfilda posle boljeg izvođenje jedanaesteraca u finalu Kupa Dijega Armanda Maradone. Posle 90 minuta bilo je 1:1
Boka Juniors je osvojila prvu titulu u 2021. godini. Nadali su se na Bombonjeri da će posle 14 godina posta konačno da osvoje najvredniji pehar na tlu Južne Amerike, Kopa Libertadores, ali su zaustavljeni od Santosa u polufinalu. Utešni trofej stigao je posle pobede protiv Banfilda posle bojeg izvođenje jedanaaesteraca u finalu Kupa Dijega Armanda Maradone, premijernog takmičenja koje nosi naziv po preminuloj legendi svetskog fudbala. Posle 90 minuta nije bilo pobednika - 1:1. U penel seriji, Boka je bila bolja - 5:3.
Junak plavo-žutih bio je iskusni kolumbijsiki vezista...