Bolton prvi finalista Kupa mira

Izvor: B92, 17.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolton prvi finalista 'Kupa mira'

Premijerligaš Bolton plasirao se u finale 'Kupa mira' koji se igra u Južnoj KOreji. U poslednjim utakmicama u grupi 'A' Bolton je bio bolji od Rasinga iz Santandera, 2:1, a meksički Čivas savladao je ekipu Seongnama, 1:0. O drugom finalisti odlučiće utakmce trećeg kola u grupi 'B', River Plejt - Olimpik Lion i Reding - Šimicu S-Pulse, koji su na programu u četvrtak.

Rasing iz Santandera, koji u prva dva kola nije postigao gol, poveo je u duelu sa Boltonom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogotkom Kolse u 33. minutu, ali je Francuz Anjelka u drugom poluvremenu golovima u 58. i 69. minutu doneo pobedu svom timu.

Jedini gol za Čivas posstigao je Piedra u 80. minutu, a Meksikanci su tako završili takmičenje u grupi na drugom mestu.