Bolt zbog povrede ne trči do SP

Izvor: B92, 30.Jun.2015, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolt zbog povrede ne trči do SP

Svetski rekorder u sprintu na 100 i 200 metara Jusein Bolt propustiće naredna dva mitinga Dijamantske lige.

Jamajčanin je zbog povrede leve noge otkazao učešće u Parizu 4. jula i Lozani pet dana kasnije, poslednje nastupe koje je planirao pre Svetskog prvenstva u avgustu.

Njemu je lekar ograničio treninge od poslednjeg nastupa zbog problema koji mu stvaraju pritisak u kolenu i skočnom zglobu. Najavio je povratak na stazu do kraja sledeće nedelje.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Razočaran sam što se neću takmičiti u Parizu i Lozani. Volim da trčim na ovim mitinzima, ali trenutno nisam sposoban da se takmičim 100 odsto. Radujem se što bržem povratku", rekao je 28-godišnji Bolt.

On je poslednju trku imao 13. juna u Njujorku na 200 metara gde je ostvario vreme 20,29 sekundi, što mu je bio najlošiji rezultat od 2006. godine.

Bolt, šestostruki olimpijski šampion, će u na SP u Pekingu (22-30. avgust) braniti titule na 100, 200 i 4x100 metara.

U Kini će imati status autsajdera jer Amerikanac Džastin Getlin ima najbolje vreme u poslednje dve godine na 100 i 200 metara.

Dok je Bolt ove godine trčao 9,98 na 100, a 20,13 na 200, Getlin je imao 9,74s i 19,57.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.