Bolt: Znam šta nije bilo u redu

Izvor: B92, 04.Jun.2013, 17:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolt: Znam šta nije bilo u redu

Svetski rekorder u trci na 100 metara Jusein Bolt rekao je da jedva čeka da trči najbolje što može, pošto ga je pre mesec dana omela povreda tetive.

Jamajčanin u četvrtak ima ovosezonski debi u Evropi, pošto će nastupati u Rimu na mitingu Zlatni gala miting u Rim.

Šestostruki olimpijski šampion je ove sezone samo jednom trčao na 100 metara, pobedivši na Kajmanskim Ostrvima jednog od svojih trening partnera, Kemara Bejli-Kola u trci koja je odlučena u foto finišu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Bolt je tada ostvario relativno slabo vreme od 10,09 sekundi.

"Imao sam loš nastup, ali sam se vratio na početak i sve sredio. Shvatili smo šta nije bilo u redu. Sada imam samopouzdanja. Sezona je dugačka. Prošla je takodje počela loše, tako da ću samo da nastavim da radim. Tetiva mi je mnogo, mnogo bolje. Vredno treniram i nadam se da će sve ove sezone biti dobro", rekao je Bolt.

Ovo je treća uzastopna godina da Bolt nastupa na Olimpijskom stadionu u Rimu. Prošle godine je pobedio sa 9,76, a 2011. sa 9,91.

Boltov svetski rekord od 9,58 postavljen je 2009. na mitingu u Rimu.

"Sjajno se osećam. Mnogo sam radio na izdržljivosti brzine proteklih nekoliko nedelja. Sve se sklapa. Zadovoljan sam time gde sam sad i moj trener je isto zadovoljan. Jedva čekam da izađem i pružim svoju najbolju partiju", kaže Bolt.

U Rimu će na 100 metara nastupiti i "bronzani" iz Londona Džastin Getlin, kao i njegov zemljak iz SAD Majkl Rodžers. Obojica su ove sezone trčali ispod 10 seknudi. Trčaće i Kim Kolins, svetski prvak iz 2003. godine.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.