Izvor: B92, 31.Maj.2013, 11:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bokseri zarađuju više od Vudsa, LBJ
Američki magazin Forbs objavio je najnoviju listu najplaćenijih sportista sveta koju predvode dva boksera, Flojd Mejveder Junior i Mani Pakjao.
Amerikanac Mejveder, poznat pod nadimkom "Novac" (Monay), zaradio je 85 miliona dolara, dok je Filipinac Pakjao postao bogatiji za 62 miliona dolara.
Tek treći na listi je najbogatiji sportista sveta gulfer Tajger Vuds sa zaradom od 59,4 miliona dolara. Ali za razliku od boksera koji su većinu (Mejveder sve) novca zaradili od boksa, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vuds je 55 miliona stekao od sponzora.
Sledeći na listi zarada je najbolji igrač NBA lige LeBron Džejms sa 53 miliona dolara, a sa nekoliko stotina hiljada manje prate ga teniser Rodžer Federer, te još jedna NBA zvezda Kobi Brajant.
Iza njih je drugi golfer Fil Mikelson sa 47,8 miliona dolara na sedmom mestu, dok je tek osmi prvi fudbaler, skoro penzionisani Dejvid Bekam koji je zaradio 46 miliona dolara. Iza njega je najskuplji igrač sveta Kristijano Ronaldo sa 42,5 miliona, a deseti je NFL igrač Pejton Mening sa 42,4 miliona dolara.
Najplaćniji na ovoj listi bokser Mejveder ovu 'titulu' izborio je potpisivanje "najvećeg televizijskog ugovora u istoriji sporta" pre nekoliko meseci.
Kompletnu listu zarada sportsita po magazinu Forbs možete pogledati ovde.








