Izvor: Glas javnosti, 19.Apr.2010, 17:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bokser Valero ubio ženu, pa sebe
Nekadašnji šampion lake kategorije Edvin Valero ubio se u svojoj ćeliji samo nekoliko sati pošto je uhapšen zato što je ubio suprugu, objavili su svetski elektronski mediji posvećeni boksu.
Prema navodima šefa savezne policije u Venecueli, Valero se obesio koristeći sopstvenu odeću u ćeliji. On je u nedelju priznao da je ubio svoju ženu sa tri uboda nožem u jednoj hotelskoj sobi.
Valero je bio izuzetno talentovan i popularan bokser, a brojni analitičari >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << navodili su da je 28-godišnji borac, zvani Inka (El Inca), mogao da bude jedan od najvećih u svojoj generaciji.
Valero je imao problema sa kontrolom nasilja i sa alkoholizmom. Nedavno je priveden zbog nasilja u porodici, a njegova supruga, 24-godišnja Henifer Vijera, hospitalizovana je sa brojnim povredama.
Šampion bez poraza, ali...
Edvin Valero je bio šampion lake kategorije u verziji Svetskog bokserskog veća (WBC). Imao je učinak od 27 profesionalnih borbi i u svima je pobedio i svaku je dobio nokautom. Prvih 18 profesionalnih borbi je dobio nokautom u prvoj rundi.
U Venecueli je imao status superzvezde, a u bokserskim krugovima je bio poznat po izuzetno jakom udarcu. Često se dešavalo da ga drugi borci pozivaju za sparing partnera i onda izbace iz kampa zbog žestine treninga
.












