Bod slabom Brazilu u Ekvadoru

Izvor: B92, 30.Mar.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bod slabom Brazilu u Ekvadoru

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je bod na gostovanju Ekvadoru, a selekcija Čilea tri u Peruu u mečevima 11. kola južnoameričkih kvalifikacija.

Duel u Kitu protekao je u znaku bolje igre tima Ekvadora ali su gosti poveli golom Žulija Baptiste a domaćin tek u finišu stigao do boda. U Limi je tim Čilea rano stigao do dva gola prednosti i rutinski do novih bodova kojima je stigao do trećeg mesta, iza Paragvaja i Argentine. Mečevi 12. kola igraju se u utorak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i sredu.

Selekcija Ekvadora bila je znatno agresivnija i češće u prilici da postigne gol ali su Benites, Valensija i Mendes pokušavali solo akcijama i udarcima sa distance da dođu do vođstva.

Gosti su poveli u 72. minutu kada je Žulio Baptista, minut pošto je ušao u igru, pogodio stativu, a lopta se od leđa golmana domaćeg tima Sevaljosa odbila u mrežu.

Izjednačenje, prema prikazanoj igri sasvim zasluženo, viđeno je u samom finišu. Dobar pokušaj Edsona Mendesa u 89. minutu Žulio Sesar uspeo je da zaustavi ali je rezervni igrač Kristijan Noboa, koji je u 75. minutu ušao u igru, uspeo da postigne gol za konačnih 1:1.

Dungin tim odigrao je u sastavu Žulio Sesar - Maikon (od 24. Dani Alveš), Lusio, Luizao, Marselo - Elano (od 61. Žosue), Žilberto Silva, Felipe Melo, Ronaldinjo (od 71. Žulio Baptista) - Luis Fabijano, Robinjo

Segundo Kastiljo proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu Ekvadora.

Dungin tim, koji je ostavio prilično bled utisak, osvajanjem boda u Kitu izgubio je treće mesto na tabeli. Brazil je sada četvrti, sa pet bodova manje od vodećeg Paragvaja i jednim od Argentine i Čilea i samo dva boda više od Urugvaja, koji se nalazi na petoj poziciji, mestu koje vodi u baraž.

U poslednjoj utakmici kola Čileanci su u Limi igrali sigurno i opravdali ulogu favorita.

Domaći tim, posle ovog poraza praktično otpisan, loše je ušao u utakmicu pa je u drugom minutu napadač Udinezea Aleksis Sančes postigao gol za goste, a posle 32 minuta igre bilo je 2:0 za Čile.

Dva minuta kasnije Fano je uspeo da smanji prednost gostujućeg tima ali Peruanci nisu mogli do izjednačenja.

Igrač Fiorentine Vargas isključen je u sedmom minutu nastavka.

Igrač Viljareala Matijas Fernandes postigao je gol za konačnih 3:1 i treće mesto za Peru.

Rezultati 11. kola:

Argentina - Venecuela 4:0

Urugaj - Paragvaj 2:0

Kolumbija - Bolivija 2:0

Ekvador - Brazil 1:1

Peru - Čile 1:3

Tabela: Paragvaj 23, Argentina 19, Čile 19, Brazil 17, Urugvaj 16, Kolumbija 14, Ekvador 13, Venecuela 10, Bolivija 9, Peru 7

U 12. kolu kvalifikacija, u utorak 31. marta i sredu 1. aprila sastaju se Venecuela - Kolumbija, Bolivija - Argentina, Ekvador - Paragvaj, Čile - Urugvaj i Brazil - Peru.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.