Bod Verdera, pobeda Šalkea

Izvor: B92, 26.Apr.2008, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verdera i Šalkea zadržali su minimalne šanse da sustignu lidera Bundeslige, Bajern iz Minhena posle mečeva 30. kola. Drugoplasirani Verder je u gostima remizirao sa Karlsrueom, 3:3, dok je Šalke slavio u gostima protiv Hamburga, 1:0. Vodeći Bajern u nedelju dočekuje Štutgart, ali će posle subotnjih rezultata morati da sačeka najmanje sledeće kolo kako bi i teorijski osigurao nedostižnu prednost. Četiri kola pre kraja, bavarski klub ima 63 boda, a Šalke i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Verder po 54.

Verder je u dramatičnoj završnici izvukao bod sa gostovanja u Karlsrueu, pošto je izjednačio pogotkom reprezentativca Obale Slonovače Bubakara Sanogoa u 86. minutu.

Meč na "Vildpark" stadionu prethodno je doneo dva preokreta. Domaći su poveli preko Freja u 15. minutu, ali su na poluvremenu vodili gosti pogocima Dijega i Ozila. Ipak, kada je Karlsrue u razmaku od 59. do 67. minuta preokrenuo činilo se da će Verder ispuniti prvi od dva uslova da Bajern već ovog vikenda osvoji novu titulu, pre nego što je Sanogo izjednačio.

Sa druge strane, Šalke je pogotkom Kuranjija u 2. minutu savladao Hamburger i tako se izjednačio na tabeli sa Verderom.