Izvor: B92, 17.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bobi Fišer ženi predsednicu ŠS Japana

Bivši prvak sveta u šahu Bobi Fišer, koga američke vlasti traže zbog kršenja sankcija protiv Jugoslavije, a trenutno se nalazi u zatvoru u Japanu, želi da se oženi predsednicom Šahovske federacije Japana Mijokom Vatai, izjavila je njegov advokat Masako Suzuki.

"Fišer i Vatai žive zajedno od 2000. godine i sada su odlučili da svoju vezu ozvaniče sklapanjem braka", rekla je Suzuki.

Na konferenciji za novinare u ponedeljak Suzuki nije mogla da kaže da li će japanske vlasti dozvoliti Fišeru da se oženi dok se nalazi u zatvoru, kao ni to da li bi u slučaju ženidbe japanskom državljankom automatski izbegao deportaciju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.