Boaći se vraća u Zvezdu?

Izvor: Mondo, 11.Jul.2018, 10:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Boaći se vraća u Zvezdu?

Fudbaler iz Gane mogao bi posle kratkog boravka u Kini ponovo da zaduži crveno-beli dres

Foto: MN Press

Ričmond Boaći napustio je Crvenu zvezdu krajem februara, ali bi mogao uskoro da se vrati u Beograd.

Centarfor iz Gane, koji je u prethodnom periodu nastupao u Kini za Đangsu Suning, opet se pominje kao potencijalno pojačanje crveno-belih ovog leta.

Naime, u kineski tim stigao je Duvan Zapata iz Sampdorije, pa čelnici Đangsua razmišljaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da ga na pozajmicu proslede Zvezdi.

"Sportski žurnal" prenosi da rukovodstvo prvaka Srbije razmišlja o povratku fudbalera iz Gane, a konačan odgovor trebalo bi da bude donesen u narednih 24 sata, neposredno pre završetka prelaznog roka u Kini.

Glavna dilema je oko finansijskih uslova, budući da čelnici Zvezde moraju da razmisle da li bi to bilo isplativo za njih.

Ukoliko bi odlučili da vrate Boaćija, crveno-beli morali bi da dele sa Kinezima platu za centarfora, što je na godišnjem nivou oko milion evra.

Boaći je Zvezdu napustio pre tri i po meseca nakon što je na 48 utakmica postigao 39 golova, za 5,5 miliona evra, a igrač je dogovorio trogodišnji ugovor i platu od 2,36 miliona evra.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.