Izvor: RTS, 30.Jun.2012, 12:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blejk brži od Bolta u Kingstonu
Istorijski podvig Johana Blejka u direktnom duelu sa legendarnim Boltom.Svetski šampion u atletici Johan Blejk pobedio je Juseina Bolta u trci na 100 metara na prvenstvu Jamajke, koje je rano jutros održano u Kingstonu.
Blejk je do trijumfa došao ličnim rekordom od 9.75 sekundi, sa 11 stotinki prednosti u odnosu na Bolta, dok je treći kroz cilj prošao bivši svetski rekorder Asafa Pauel (9.88).
Tim rezultatom, Blejk je postao četvrti najbrži atletičar na svetu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << iza Bolta (9.58), Amerikanca Tajsona Geja (9.69) i Pauela (9.72).
"Nije bilo nikakvog pritiska, sve je u savršenom redu, zaista sam srećan. Sada sam nacionalni šampion Jamajke i sa tom titulom idem u London", rekao je Blejk.
Na takmičenju koje je ujedno predstavljalo i kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu, Blejk i Bolt sreli su se prvi put od Svetskog prvenstva prošle godine kada je Blejk postao šampion posle Boltove diskvalifikacije.
"Mislim da sam bio odličan u prvih 60 metara, ali ne toliko dobar u finišu. Ipak, mislim da nema razloga za zabrinutost, bio je to jedan od onih dana", rekao je posle trke Bolt.












