Izvor: Beta, 19.Jun.2010, 14:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blanki Vlašić važna dobra atmosfera
BEOGRAD, 19. juna 2010. (Beta) - Višestruka svetska šampionka u
skoku u vis, hrvatska atletičarka Blanka Vlašić, izjavila je u
subotu da je važno da na Evropskom ekipnom prvenstvu u atletici Druge
lige u Beogradu bude dobra atmosfera i da dodje publika.
Vlašić je na konferenciji za novinare u beogradskom hotelu
Kontinetal rekla da se nada da će u nedelju na stadionu Crvene zvezda
skočiti preko dva metra. U subotu i nedelju će se u Beogradu
takmičiti 500 atletičara iz osam evropskih zemalja.
Hrvatska atletičarka je rekla da je u slučaju dobrog vremena sve
moguće, pa i da napadne svetski rekord od 2,09 metara koji je 1987.
godine postigla Bugarka Stefka Konstadinova.






