Izvor: MozzartSport.com, 03.Okt.2020, 21:05

Bjelsin Lids nikome ne prašta, Siti odneo samo bod sa Eland Rouda (VIDEO)

Građani napadali i promašivali prilike, Rodrigo doneo izjednačenje domaćinu - 1:1

Većini klubova koji uđu u Premijer ligu osnovni cilj u toj prvoj sezoni bude opstanak u elitnom rangu, ali to nije slučaj i sa Lidsom. Sastav sa Eland Rouda je vrlo ambiciozno krenuo od starta i nakon četiri odigrane utakmice svima stavio do znanja da se neće lako odreći bodova. To je na svojoj koži osetio i Mančester Siti, koji je osvojio samo na ovom gostovanju, pa već sada ozbiljno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << zaostaje za vodećim ekipama - 1:1 (0:1).

Građani su bili bolji rival na ovom meču, poveli su i na vreme preko Sterlinga u 16. minutu, ali je i sam brzi napadač bio jedan od glavnih krivaca što ekipa Đozepa Gvardiole nije u nastavku utakmice nije uspela da reši pitanje pobednika. Mančester je za promašaje kažnjen u 59. minutu, kad je Rodrigo postavio konačan rezultat utakmice. Bivši napadač Valensije je u idealnom trenutku stigao do prvenca u novom klubu i to samo tri minuta nakon što je ušao u igru. Prethodno je nakon njegovog udarca iznuđen korner za domaćina, a potom je posle kornera lopta pala bukvalno ispred njega, pa mu nije bilo teško da zatrese Edersonovu mrežu.

Siti je imao više izglednih prilika, a u finišu meča su odlične situacije imali Bernardo Silva i Rahim Sterling, međuitim, i Lids ima za čim da žali. Pre izjednačenja Edersonovom golu su pretili Dalas i Ajling, a potom su pshološku prednost domaćina mogli da iskoriste Rodrigo i Bamford. Ipak, nema sumnje da su izabranici Marsela Bjelse, pa i sam argentinski strateg, prezadovoljni ostvarenim na ovoj utakmici.