Izvor: Blic, 21.Dec.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bjeković: Zvao sam Mateusa
Bjeković: Zvao sam Mateusa
BEOGRAD - Nenad Bjeković, sportski direktor Partizana, juče nije ni potvrdio ni demantovao informaciju da je klub iz Humske 1 ponudio bivšem nemačkom reprezentativacu Lotaru Mateusu mesto šefa stručnog štaba.
Lotar Mateus je juče izjavio agenciji Beta da nije dobio zvaničnu ponudu Partizana da dođe na funkciju trenera prvog tima. Mateus je rekao da ga je pre izvesnog vremena zvao neko iz Partizana, ali da nakon toga nije dobio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pisanu ponudu tog kluba. Mateus je naveo da svakodnevno prima ponude mnogobrojnih klubova iz Italije, Španije, Francuske...
- Dovoljno sam korektan da sve te ponude stvarno i razmotrim - rekao je Mateus.
Uprava Partizan još uvek nije izabrala novog trenera. Ivica Osim je izuzetno skup, tako da od njegovog povratka u Partizan sigurno nema ništa. Ako je verovati izvorima u Humskoj, pored Lotara Mateusa, u kombinaciji je i Vladimir Vermezović, trener Teleoptika. U toku su pregovori sa obojcom, a mnogo toga biće poznato već danas. Po nekim najavama, Mateus u Beograd stiže avionom u nedelju.
- Ja sam stupio u kontakt sa Mateusom. Zvao sam ga, u progovorima smo i danas ću vam reći mnogo više detalja. Što se tiče Vermezovića, on je naš trener koji sada radi u Teleoptiku - izjavio je za 'Blic' Nenad Bjeković, direktor Partizana. S. Đ. Nemački rekorder
Lotar (Herbert) Mateus rođen je 21. marta 1961. godine u Erlangenu u Nemačkoj. U svojoj bogatoj igračkoj karijeri nastupao je za sledeće klubove: Hercogenaurah (1970-79), Borusija Menhengladbah (1979-84), Bajern (1984-88), Inter (1988-92), Bajern (1992-2000), Njujork Metro Stars (2000-2001).
Osvojio je šest prvenstava i pet kupova Nemačke, šampionat Italije, dva kupa UEFA, prvenstvo Evrope i Svetsko prvenstvo sa reprezentacijom Nemačke.
Mateus je rekorder u nastupima za reprezentaciju Nemačke sa 150 igara i postigao je 23 gola. Takođe, drži rekord u nastupima na svetskim prvenstvima, jer je igrao na pet prvenstva i odigrao 25 utakmica. Igrao je fudbal do četrdesete godine, da bi odmah postao trener Rapida iz Beča, koji je vodio u toku prošle godine. Dobitnik je 'Zlatne lopte' kao najbolji evropski igrač 1990. godine.










