Bivši pobednik Četiri skakaonice teško povređen!

Izvor: Sportske.net, 30.Nov.2017, 01:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši pobednik Četiri skakaonice teško povređen!

Bivši pobednik novogodišnje turneje Četiri skakaonice, ski skakač Tomas Dithart, hitno je danas helkopterom prenet u bolnicu u Šladmingu, pošto je pao na treningu u austrijskom Ramsau, prenela je agencija Hina. Taj 25-godišnji Austrijanac je pri padu zadobio povrede glave i težak udarac u grudni koš.

Bivši pobednik novogodišnje turneje Četiri skakaonice, ski skakač Tomas Dithart, hitno je danas helkopterom prenet u bolnicu u Šladmingu, pošto je pao na treningu u austrijskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Ramsau, prenela je agencija Hina.

Taj 25-godišnji Austrijanac je pri padu zadobio povrede glave i težak udarac u grudni koš.

Po prvim informacijama, njegovo stanje je stabilno i život mu nije ugrožen.

Dithart je 2013/2014. pobedio na novogodišnjoj turneji Četiri skakaonice, a zajedno s Mihaelom Hajbekom, Tomasom Morgenšternom i Gregorom Šlirenzauerom je bio u reprezentaciji Austrije koja je osvojila srebrnu medalju na Oimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine.

Posle tog svog najvećeg uspeha, Dithart je imao problema zbog povreda i nije uspeo da se vrati u svetski vrh.

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.