Izvor: B92, 20.Feb.2023, 21:35
Bivši košarkaš Cibone mora u zatvor
Bivši košarkaš Cibone Alan Anderson osuđen je na dve godine zatvorske kazne, zbog malverzacija sa zdravstvenim osiguranjem.
On je optužen da je uzimao novac iz zdravstvenog fonda NBA lige, a da je pritom priložio lažne račune za lekarske i usluge stomatologa.
Anderson će uz zatvorsku kaznu morati još da uplati Fondu još 121 hiljadu dolara i da još toliko plati na ime kazne.
Uz ovog bivšeg košarkaša, uhapšeno je još 17 košarkaša.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Alan Anderson je u svojoj karijeri igrao za mnoge klubove, dok ga svi najviše pamte kada je u sezoni 2008/09, nosio dres Cibone, a potom je nastupao i za ekipu Makabija, sa kojom je u plej ofu Evrolige ispao od Partizana.
Sem ova tima, nosio je dresove i Barselone, dok je u NBA ligi nastupao za Vašington, Bruklin i Toronto.
Uz Andersona, na 30 meseci zatvora je osuđen i Kijon Duling, koji je igrao u periodu od 2000. do 2013. godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Bivši košarkaš Cibone ide u zatvor, a moraće i da vrati stotine hiljada dolara
Izvor: VojvodinaUzivo.rs, 21.Feb.2023, 11:41
Uz njega, uhapšeno je još 17 košarkaša, a Alan će morati da plati oko 240 hiljada dolara Fondu i na ime kazne Bivši igrač Cibone Alan Anderson osuđen je na dve godine zatvora zbog lažiranja računa sa kojim je oštetio zdravstveni fond NBA lige, javljaju američki mediji. Anderson je između...








