Izvor: B92, 10.Maj.2014, 14:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Birčević: Da iznenadimo Partizan
Kapiten Radničkog iz Kragujevca Stefan Birčević rekao je da je Partizan favorit u međusobnom duelu, ali smatra da će njegov tim pokušati da dođe do iznenađenja.
Utakmica osmog kola košarkaške Superlige Srbije igra se u nedelju od 21 sat u hali Pionir, a u prvom meču u Kragujevcu Partizan je slavio sa 76:69.
"Partizan je uvek favorit na svom terenu, što nas donekle rasterećuje. Prvo poluvreme >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz našeg duela u Kragujevcu je neki obrazac kako bismo mogli do brejka u Pioniru. Naš prioritet su bodovi u mečevima sa ekipama koje nisu igrale Jadransku ligu i trijumf nad Mega Vizurom. Pokušaćemo maksimalnom borbom i zalaganjem da ih iznenadimo, a svakako i da priredimo dobru utakmicu", rekao je Birčević.
Potencijalni reprezentativac Srbije je istakao da je Partizan glavni konkurent za osvajanje titule u nacionalnom šampionatu.
"Partizan je bio podjednako uspešan u Jadranskoj ligi i Evroligi. Da nisu imali neke povrede koje su ih poremetile, ušli bi među osam najboljih u Evropi. Nisu imali sreće da budu kompletni, pa ni da pobede Cedevitu na fajnal foru u Beogradu, ali to nikako ne umanjuje kvalitet ekipe. Jaki su na spoljnim pozicijama i mislim da odavno nisu imali bolju napadačku liniju", dodao je Birčević.
Krilni centar je istakao da je zadovoljan rezultatima iz prvog dela Superlige, ali je dodao da je možda moglo i više.
"U ovih sedam kola najbitnije je da smo sve naše konkurente pobeđivali. Sa Mega Vizurom smo odigrali neizvesnu utakmicu, a najverovatnije će revanš da odluči ko će biti treći. Sve od nas zavisi i nadam se da ćemo završiti kao treći, što je cilj. I dalje držimo sudbinu u svojim rukama", zaključio je Birčević.
Partizan se nalazi na drugom mestu na tabeli Superlige sa šest pobeda i jednim porazom, dok je Radnički treći sa skorom 4-3.
Pogledaj vesti o: Košarka, Kragujevac
Birčević: Da Partizana nisu omele povrede u Evroligi…
Izvor: Sportski Žurnal, 10.Maj.2014
Kapiten Radničkog iz Kragujevca Stefan Birčević rekao je da je Partizan favorit u 8. kolu Superlige, ali je dodao da će njegov tim dati sve od sebe kako bi iznenadio aktuelnog šampiona Srbije.. (FOTO: KK Radnički). - Partizan je uvek favorit na svom terenu, što nas donekle rasterećuje. Prvo poluvreme...
SL - Derbi u ''Pioniru'' (21:00h)
Izvor: Sportske.net, 11.Maj.2014, 13:20
Večeras od 21 čas u beogradskom ''Pioniru'' igra se poslednja utakmica osmog kola domaće Superlige između Partizana i kragujevačkog Radničkog.







