Izvor: B92, 16.Okt.2009, 15:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bilić ostaje selektor Hrvatske
Selektor fudbalera Hrvatske Slaven Bilić izjavio je da je odlučio da ostane na čelu državnog tima i pored neuspeha u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi.
"Jutros sam razgovarao sa predsednikom Saveza Vlatkom Markovićem i generalnim sekretarom Zorislavom Srebrićem i video želju organizacije da zadrži stručni štab. Podrška javnosti je neverovatna i naša zelja je, s obzirom da su se te stvari poklopile, da nastavimo posao koji smo započeli", rekao je Bilić na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << konferenciji za novinare.
Hrvatski mediji tvrde da su odlučujući uticaj na Bilića, da ostane na klupi državnog tima, ostvarili baš njegovi saradnici u stručnom štabu Aljoša Asanović, Nikola Jurčević i Robert Prosinečki.
"U jučerašnjoj analizi zaključili smo da verujemo u ovu grupu igrača, da imamo ogromnu želju, motiv i energiju, kao i da imamo moralnu obavezu da ostanemo i napravimo dobar posao", zaključio je Bilić.
U kvalifikacijama za predstojeći Mundijal Hrvatska je, sa 20 bodova iz 10 utakmica, zauzela treće mesto u šestoj grupi, iza Englekse i Ukrajine. U poslednja dva kola Hrvatsku je, zahvaljujući pobedama protiv Engleske i Andore, prestigla Ukrajina, koja je tako obezbedila mesto u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo.






